سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم.
در فرآیند های کاری از قطع شدن برق در امان بمانید!

در فرآیند های کاری از قطع شدن برق در امان بمانید!

نویسنده: مدیریت سایت

در شرایط کنونی با موج کم‌سابقه ای از قطعی برق در کل کشور مواجه هستیم که باعث اختلال و آسیب به روند کاری سازمانها شده است. با توجه به کمبود تولید برق و همچنین خشکسالی بوجود آمده بنظر می‌رسد باید خود را آماده مواجه با این شرایط کرد‌. در یک پخش سراسری قطعی برق و متعاقب آن خاموشی سرور، باعث متوقف شدن توزیع آن شرکت در کل کشور خواهد بود که بعضا در پخش های فوریتی دارویی و غذایی این موضوع غیرقابل پذیرش است. از طرفی دیگر قطع و وصل شدن‌های مکرر و نوسانات برقی یکی از علل آسیب به سرورها و بخصوص هارد‌دیسک می‌باشد که طول عمر سخت‌افزار شما را بشدت کاهش می‌دهد و باعث آسیب‌های جبران ناپذیر به دیتای ذخیره شده در سرور می‌شوند که ممکن است در نهایت به بازگشت بکاپ چندین روز تا چندین ماه قبل منجر گردد. اتفاقی که شاید بنظر هر مدیرعامل دور از ذهن باشد ولی ما هر روز شاهد این رخداد تلخ در شرکت های پخش هستیم.

چه باید کرد؟

یکی از راه‌های پیشنهادی استفاده از برق اضظراری (UPS) در سازمان می‌باشد که در این روش سرور(ها) برق خود را مستقیما از باتری دریافت می‌کنند که بسته به ظرفیت باتری و توانUPS ، می‌توان از چند دقیقه تا چندین ساعت پس از خاموشی، برق مورد نیاز سرور یا کامپیوترها را تامین کرد. از چالش‌های این روش، مبلغ بالای خرید تجهیزات و هزینه نگهداری آن است .
در نظر داشته باشید عمر مفید باتری در بهترین حالت 2 تا 3 سال می باشد و پس از آن می‌بایست باتری تعویض گردد این یعنی بیش از دو سوم مبلغ خرید اولیه طی دو سال مستهلک می شود!

چالش دیگر موضوع تامین اینترنت است، فرض کنید شما UPS مناسب خریداری کردید و تجهیزات خود را روشن نگه داشتید ولی اینترنت شرکت به دلیل قطع شدن برق یکی از سوییچ‌های مخابراتی با اختلال یا قطعی روبرو شده است! اتفاقی که بارها با آن مواجه شدیم.

سرور ابری راهکار دیگری است که امروزه در دنیا بسیار مورد توجه است. در این روش شرکت‌ها، سرور مورد نیاز خود را در یک دیتاسنتر مجهز اجاره میکنند. با توجه به زیر ساخت قوی دیتاسنترها، در قطعی های موقت برق و اینترنت، این مراکز به دلیل زیرساخت قوی قطعی نخواهند داشت و به عبارتی همیشه Up و از هر مکان و در هر زمانی در دسترس خواهند بود. قابلیت خودکار بکاپ گیری و امنیت بالای آن نیز از دیگر مزایای سرور ابری می باشد. در یک پخش سراسری در صورت وقوع قطعی برق درهر شهری، کاربران می‌توانند با لپ‌تاپ یا گوشی موبایل خود به نرم افزار MabnaERP وصل شده و کار خود را انجام دهند. همچنین نگرانی بابت آسیب نوسانات برقی به تجهیزات سرور در این روش وجود ندارد.

در این روش هزینه های خرید و نگهداری تجهیزات UPS را نداریم و با کمترین هزینه می‌توان سرویس مطمئن و 24 ساعته داشت که قطعی برق و اینترنت اثری بر فعالیت‌های کسب و کار شما نخواهد گذاشت.

در این راستا مبنت میتواند راهکاری مناسب به شما ارائه نماید. شماره تماس و مشاوره :
02143302            داخلی 201

مبنت ارائه کننده راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات

پربازدیدترین مقاله‌ها

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد